Özel TANER Kız Öğrenci Yurdu olarak; hayallerindeki yarınları kurmak hedefi ile, Malatya'ya üniversite eğitimi için gelmiş bulunan öğrencilerimize, modern dünyanın günümüze kadar geçen süreçte edinmiş olduğu bilgileri ışığında bir hizmet vermekteyiz. Bu hedefe yürürken profesyonel, tecrübeli ve güleryüzlü yönetim kadromuz ile öğrencilerimizin ve velilerimizin her zaman hizmetindeyiz. Öğrencilerimizin rahatı ve konforu için gerekli olan tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte; hizmet kalitemiz, öğrenci ve velilerimizden gelen istek ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Ayrıca; yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir.

Yurdumuz, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışmakta ve bakanlığın tebliğlerine göre yönetilmektedir. Özel Taner Kız Öğrenci Yurdu yönetim kadrosu, çalışanları ve öğrencileri ile büyük bir ailedir. Aile olmanın bilinci ve sorumluluğu ile hareket eden yönetim kadromuz, öğrencilerimizin hayata hazırlanırken karşılaştıkları her türlü sorunlarına karşı hassas ve özenlidir.

TANER Kız Yurdu ailesi olarak, zaman zaman yoğun ders programları, sınav ve aile özleminin stresini yaşan öğrencilerimiz ile birlikte aynı heyecanları, coşkuları, sevinçleri ve üzüntüleri yaşamak, anıları ve hayatı paylaşmak bizler için görevden çok bir yaşam biçimidir. Güven ve huzurun hakim olduğu bu büyük ailede yaşam günün 24 saati devam etmektedir…